magazin
Jövőből érkező gyilkos robotok vérfürdője helyett nemegyszer művészfilmes köldöknézésbe fulladó, lila ködös, vontatott drámát kaptunk a Terminátor…
továbbmagazin
A héten mozikba kerülő politikai thriller alapjául szolgáló 2003-as BBC-dráma, az Államérdek az utóbbi évek talán legjobb brit tévésorozata…
továbbmagazin
Aronofsky világát olyan alakok népesítik be, akik megpróbálnak fölülemelkedni az emberi lét testi vagy szellemi korlátain, ám sikertelenül.…
továbbmagazin
Hollywood aranykorában a főcímek a producer nevével kezdődtek, a filmet az ő személyéhez kötötték, és a stáb többi tagjára (például a rendezőre)…
továbbmagazin
Az amerikai képregény ezüstkorát Stan Lee és Jack Kirby nyitotta meg: az X-Men, a Pókember, Hulk, Daredevil és a Fantasztikus Négyes mind az ő…
továbbmagazin
Svédország egyik legsokoldalúbb rendezője két kísérleti fim után visszatért, az ország eddigi egyik legnagyobb, több földrészre kiterjedő…
továbbmagazin
Az 53 éves brit rendező karrierje csúcsára ért, amikor Tigrisként táncikált a Kodak Színház színpadán miközben átvette a Legjobb rendezőnek járó…
továbbmagazin
Öntörvényű auteurt két módon csalhat gyilkos csapdába a kritika és a közönség: ha extrém módon túl-, illetve alábecsülik képességeit. Guy Ritchienek…
továbbmagazin
A forgatókönyvírók leporolták Sean Connery hagyatékát, kidobálták a felesleges ornamentumokat, és a legenda lényegére, szikár csontvázára építették…
továbbmagazin
Mi a titka az Indy-szériának? A recept egyszerű: kreálj egy olyan világot, amely a fiataloknak és felnőtteknek egyaránt egzotikus, romantikus,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié